С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Стоилов и Бертани са шампиони на България в гигантския слалом

Константин Стоилов и Луиза Бертани от тима на „Витоша ски“ са шампиони на България в гигантския слалом.

Калин Златков и Анина Цурбриген с по 2 победи на слаломите в Банско

Националите Калин Златков и Анина Цурбриген записаха две победи днес в слаломите на ФИС в Банско.

Калин Златков на 10 стотни от подиума в Парнасос

Само 10 стотни не стигнаха на Калин Златков за втори пореден подиум на слалом в Парнасос.

Калин Златков втори в слалома в Парнасос пред куп звезди

Калин Златков зае престижното второ място в слалома от гръцкото национално първенство в Парнасос (Гър)

Андрей Самарджийски взе награда за постижение №1 на Kids trophy

Андрей Самарджийски взе специалната награда – "Принц на състезанието" за най-добро постижение от двата дни на надпреварата Kids Trophy

Победа и второ място за младите ни таланти в Австрия

Победа и второ място постигнаха младите български таланти на Kidstrophy в Австрия.

Приключи държавното по ски за момчета и момичета в Банско

дисциплината слалом днес в Банско приключи държавното първенство по ски за момичета и момчета до 14 и 16 години.

Над 80 млади таланти участваха в гигантския слалом за в купа „Пампорово“

Повече от 80 млади таланти в ските участваха в гигантския слалом за купа „Пампорово“

Калин Златков с втора победа за 5 дни

Втора победа в силен слалом от календара на ФИС постигна националът ни в алпийските ски Калин Златков.

Алберт Попов вече е финалист в слалома за Световната купа

Алберт Попов вече е финалист в слалома за Световната купа след отмяната на последния слалом в Кранска гора.

Калин Златков с четвърти подиум на слалом за ФИС

Калин Златков постигна нов силен резултат на слалом от календара на ФИС.

Калин Златков с нов подиум в слалом на ФИС

Поредно класиране в топ 3 на слалом на ФИС постигна днес Калин Златков.

Калин Златков с победа на слалома за ФИС в Берхтесгаден

Калин Златков спечели убедително силния слалом от календара на ФИС в Берхтесгаден (Гер).

Златков и Стоилов с подиуми на слаломите в Германия и Австрия

Силен ден имаха днес в стартовете за ФИС националите в алпийските ски, Калин Златков и Константин Стоилов.

ФИС с отлична оценка за детските стартове по ски за Купа „Капи“

Най-голямото международно състезание по ски за деца в България – купа „Капи“ събра в Банско 200 таланти от рекордните за този ранг надпревари 12 държави. Организатори на събитието бяха „Юлен“ АД и БФСки.

Купа „Пампорово“ събра за 2 слалома талантите в ските до 16 г

Купа „Пампорово“ събра за два слалома младите ни таланти в ските до 14 и до 16 години.

Алберт Попов е 14-ти на слалома за Световната купа в Палисейдс/Тахо

Ново силно представяне в Световната купа направи днес Алберт Попов.

Позитивен снежен контрол за Световната купа в Банско

Стартовете от Световната купа по ски на 10 и 11 февруари 2024 г бяха потвърдени от ФИС днес.

Нов силен резултат за Алберт Попов в Световната купа

Алберт Попов зае престижното 12-то място в слалома в Шладминг (Австрия), който е под номер 6 за Световната купа.

Калин Златков спечели слалома в Австрия

Победа в слалома за ФИС в Тиерзее (Австрия) постигна днес националът в алпийските ски Калин Златков.

Призови класирания за ФИС на Константин Стоилов

Две трети места в стартове за ФИС в Австрия постигна националът Константин Стоилов.

Топ 15 за Алберт и в първия слалом за 2024-та година

Алберт Попов завърши на 15-о място в първия слалома за 2024 г от Световната купа, който се проведе в Аделбоден (Швейцария)

Калин Златков с две победи в слалом за ФИС в Банско

Националът Калин Златков (Юлен) спечели и двата слалома за Купа „Юлен“

Анина Цурбриген ще се състезава за България

Младата състезателка в алпийските ски Анина Цурбриген ще кара за България от този сезон, съобщи по време на пресконференцията Георги Бобев, заместник-председател на Българската федерация по ски.

Алберт Попов продължава с тренировките в Кабдалис

Най-добрият български алпиец Алберт Попов продължава тренировките в шведския курорт Кабдалис. Попов и неговият екип са там вече втора седмица.

Калин Златков със силен резултат на слалом в Нова Зеландия

Калин Златков зае престижното 11-то място на слалома в Кардрона (Нова Зеландия)

Със супергигантските слаломи от Държавното и купа „Капи“ приключи сезон 2022/23

Държавното първенство по ски в супергигантския слалом за момичета и момчета младша (U14) и старша (U16) и Супер-Г в същите възрасти за купа „Капи“ в Банско днес бяха последните стартове от състезателния сезон 2022/23.

Камен Златков завърши сезона с победа в Банско

Камен Златков (Мотен) спечели слалома за мъже от програмата на Държавното първенство по ски алпийски дисциплини в Банско.

Камен Златков и Луиза Бертани са шампиони на България в гигантския слалом

Камен Златков (Мотен) и Луиза Бертани (Витоша ски) спечелиха титлите в гигантския слалом от държавното първенство по ски алпийски дисциплини в Банско.

Калин Златков и Юлия Златкова спечелиха Балканската купа

Националите Калин Златков и Юлия Златкова (Юлен) са носителите на Балканската купа за сезон 2022/23.

Бертани и Шепа са първи в гигантския слалом за купа Пирин в Банско

Луиза Бертани (България – Витоша ски) и Дени Шепа (Албания) спечелиха днешните гигантски слаломи в Банско за купа Пирин и Балканската купа.

Камен Златков с 2 победи в слаломите за купа „Юлен“

Българският национал в алпийските Камен Златков (Мотен) спечели днешните два слалома за купа „Юлен“, които се проведоха на писта №8 в Банско.

Алберт Попов и Иво Борисов за Спортист и Треньор №1 на месец февруари

Най-добрият български алпиец Алберт Попов заяви, че може да постигне много повече в бъдеще.

Алберт Попов: Целта за новия сезон е победа в Световната купа

Най-добрият български алпийски скиор Алберт Попов се завърна днес в България след записването на отличен резултат - 12-то място - в последния за сезона в Световната купа слалом в Солдеу (Андора). Със спечелените точки Алберт завърши на 15-то място в крайното класиране за СК, което е рекорд за него.

Алберт Попов с подобаващ финал на най-силния си сезон в Световната купа

Очаквано Алберт Попов направи запомнящ се финал в слалома за Световната купа. На писта "Авет" в Солдеу (Андора) най-добрият ни алпиец бе девети след първия манш в състезанието, което се проведе при пролетни температури.

Призьори в слаломите за купа „Бороспорт“

Боровец бе домакин на 16-17 март на слаломите в алпийските ски за купа „Бороспорт“ (мъже и жени и U18,U21), които са от календара на ФИС.

Победители в стартовете за купа ПИБА в Боровец

Боровец прие стартовете за купа ПИБА в алпийските ски за младша и старша възраст (U14 и U16).

Камен Златков със силен финал в Европейската купа

Камен Златков направи пореден силен старт в Европейската купа.

Камен Златков е 12-ти във втория слалом за ЕК в Леви

Втори най-добър резултат за сезона в слалом за Европейската купа постигна днес Камен Златков.

Пампорово прие Държавното първенство по ски за момичета и момчета U14-U16

Пампорово е домакин днес и утре на Държавното първенство по ски за момичета и момчета до 14 и до 16 г.

Весела Лечева награди Алберт Попов и треньора му след успеха в Световната купа по ски

Министърът на младежта и спорта, Весела Лечева награди с плакети скиора Алберт Попов и неговия треньор Ивайло Борисов.

Алберт Попов: Дадох пълна газ, емоцията е невероятна

Българският топ алпиец Алберт Попов е изключително щастлив от третото си място в слалома за Световната купа по ски алпийски дисциплини в Палисейдс Тахо (САЩ).

Уникално! Алберт Попов се качи на подиума в Световната купа

Алберт Попов се качи за първи път на подиума в старт за Световната купа

Алберт Попов с трето място в квалификацията на гигантски слалом

Алберт Попов зае трето място в квалификацията на гигантски слалом от програмата на световното първенство по ски в Куршевел и Мерибел.

Нова победа за Милуш Панчев

Пореден силен резултат постигна днес талантливият алпиец Милуш Панчев (СК ЮЛЕН).

Камен Златков с рекордно класиране в Европейската купа

Рекордно класиране в Европейската купа по ски записа тази вечер националът ни Камен Златков.

Луиза Бартани с 20-то място за Европейската купа в Марибор

Състезаващата се за България, Луиза Бертани зае 20-то място в гигантския слалом за Европейската купа, който се проведе днес на писта „Хабакук“ в словенския курорт Марибор.

Калин Златков с трето място на слалома в Загреб

Националът в алпийските ски Калин Златков зае престижното трето място в слалома на ФИС в Загреб (Хърв).