С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Марио Матиканов спечели и четирите титли от Държавното първенство по ски бягане на Белмекен

Марио Матиканов от Александър Логистик спечели всичките 4 дисциплини при мъжете от Държавното първенство по ски бягане

Първо и второ място за ски бегачите ни на Балканската купа в Словения

Силно се представиха националите ни по ски бягане в стартовете за Балканската купа в Равна Гора (Слвн).

Започна държавно първенство по ски бягане в Куртово

Държавното първенство по ски бягане (U12-U16) в Куртово стартира днес с дисциплината спринт.

Даниел Пешков и Калина Недялкова с по 2 титли от държавното с ролкови ски

Даниел Пешков (Банско) и Калина Недялкова (Александър Логистик) спечелиха до момента по две титли от лятното държавно по ски бягане с ролкови ски.

Пешков и Димитрова спечелиха масовия старт за Купа „Рол ски“ в Сапарева баня

Даниел Пешков и Валентина Димитрова спечелиха масовия старт на 10 км (свободен стил) при мъжете и жените от втория ден на Купа „Рол ски“ в Сапарева баня.

Калина Недялкова спечели първия старт за Купа „Рол ски“ в Сапарева баня

Националката Калина Недялкова спечели първия старт при жените от Купа „Рол ски“ в Сапарева баня.

78 състезатели стартираха в първото издание на Купа „София“ – ролери

Първото издание на Купа „София“ с ролери събра днес в Южния парк на столицата 78 състезатели от всички възрастови групи и от 6 клуба.

10 дни до старта на надпреварата с ролкови ски в София

Точно 10 дни остават до старта на атрактивната надпревара с ролкови ски – Купа „София“

Григорова и Пешков с по 4 титли от Държавното по ски бягане

Антония Григорова (Александър Логистикс) и Даниел Пешков (Банско) спечелиха по 4 титли от зимното Държавно първенство по ски бягане

Първи шампиони от зимното държавно първенство по ски бягане на Белмекен

Държавното зимно първенство по ски бягане за жени, мъже, юноши старша и девойки старша започна днес в Белмекен. Надпреварата ще продължи до 19 март.

Пешков и Димитрова са шампиони на България в интервалния старт с ролкови ски

Даниел Пешков (Банско) и Валентина Димитрова (Паничище 2009) са новите шампиони на България в интервалния старт с ролкови ски.

Балканска купа в ски бягането за Даниел Пешков

Националът в ски бягането Даниел Пешков спечели Балканската купа.

45 състезатели участваха в Купа НСА – „Мемориал Георги Зографов“

Традиционното състезание в ски бягането, купа НСА – „Мемориал Георги Зографов“ събра на Витоша 45 състезатели от 7 български клуба.

59 състезатели от 8 клуба стартираха на Държавното първенство по ски бягане в Боровец

Боровец бе домакин на Държавното първенство по ски бягане за мъже и жени и юноши и девойки над 18 г (14-17 февруари).

Над 100 млади състезатели участват в Държавно първенство по ски бягане на Юндола/Куртово

Над 100 млади таланти участват в държавното първенство по ски бягане за възрастите от 12 до 16 години.

80 таланти в ски бягането стартираха за купа „Самоков“

Точно 80 млади ски бегачи от 12 до 16 години стартираха в състезанията за купа „Самоков“, организирани от СК „Рилски скиор“, „Бороспорт“ АД и БФски.

Балканска титла в ски бягането за Даниел Пешков

Националът Даниел Пешков спечели златото при мъжете на 10 км, класически стил от Балканиадата по ски бягане в Златибор (Сърбия)

Българските ски бегачи ще участват в стартовете от Балканската купа в Сърбия

Марио Матиканов, Кристиян Божилов, близнаците Иван и Димитър Ранкови, Даниела Йорданова, Дани Чолаков и Петър Милев отпътуваха за участие в Балканската купа.

Призьори от Купа „Александър Логистикс“ на Витоша

Завършиха състезанията по ски бягане за купа „Александър Логистиск“, които се проведоха под Черни връх на Витоша.

Купа "Асеновград" с ролкови кънки

Днес се проведе поредното издание на Купа "Асеновград" с ролкови кънки.

110 състезатели участваха в Купа „Самоков“

Поредното издание на Купа „Самоков“ с ролкови ски събра за участие 110 състезатели от 7 български клуба.

Титли за Беломъжев и Димитрова в интервалния старт

Станимир Беломъжев (Амбарица Ски) и Валентина Димитрова (Паничище 2009) завоюваха златните медали при мъжете и жените в интервалния старт (св.стил) от Държавното първенство по ски бягане с ролкови ски на Юндола.

Нeдялкова и Пешков взеха титлите в масовия старт

Калина Недялкова (Александър Логистик) и Даниел Пешков (Банско) спечелиха титлите в масовия старт (кл.стил) от държавното лятно първенство по ски бягане

Малчева и Цинзов с по 4 златни от държавното първенство по ски бягане

Теодора Малчева и Веселин Цинзов спечелиха по 4 златни медала от държавното първенство по ски бягане.

115 млади таланти участваха в Държавното по ски бягане на Юндола

Българската федерация по ски проведе на Юндола държавното първенство по ски бягане за юноши и девойки младша, момичета и девойки старша, и момичета и девойки младша възраст.

Националите по ски бягане тренират в Ливиньо

Националният тим по ски бягане провеждат в момента първия си лагер на сняг в Ливиньо (Ит).

Симеон Деянов откри сезона в ски бягането

Националът по ски бягане, Симеон Деянов откри сезон 2020-2021 с участието в състезания на ФИС 20-21.11.2020г. в Бруксваларна (Швеция).

НСА1 и Паничище 2009 са победители в отборния спринт

Щафетите на НСА1 (мъже) и Паничище 2009 (жени) спечелиха първите места от Държавното първенство по ски бягане в отборния спринт на 10 км

Малчов и Димитрова са шампиони в масовия старт

Тодор Малчов (НСА) и Валентина Димитрова (Паничище 2009) станаха шампиони на България в масовия старт (свободен стил) от Държавното първенство по ски бягане.

Малчов и Недялкова са №1 на Купа „Велинград“

Тодор Малчов и съотборничката му Калина Недялкова спечелиха първите места при мъжете и жените от състезанието с ролкови ски за Купа „Велинград“.

Завърши Държавното лятно първенство по ски бягане

Завърши държавното лятно първенство по ски бягане, което се проведе в три дни на Юндола-Белмекен.

133 състезатели стартираха в Държавното лятно първенство по ски бягане

Държавното лятно първенство по ски бягане с ролкови кънки стартира днес на Юндола-Белмекен.

Завърши лятното държавно по ски бягане

Държавното лятно първенство по ски бягане (ролери) за всички възрасти приключи днес с дисциплината крос на Юндола-Белмекен.

Деянов и Пехливанска взеха първите титли от лятното държавно първенство по ски бягане

Симеон Деянов (Узана 2007) и Любомира Пехливанска (Паничище 2009) спечелиха първите титли от откритото държавно лятно първенство по ски бягане (ролели) на Юндола-Белмекен.

Цинзов и Григорова с нови титли от държавното първенство по ски бягане

Веселин Цинзов (Александър Логистик) спечели държавната титла в дисциплината преследване с прекъсване, свободен стил.

Веско Цинзов с достоен финал на кариерата

Веселин Цинзов сложи край на активната си състезателна кариера днес, с участието си в дисциплината 15 км, класически стил на Световното първенство в Зеефелд (Ав)

Мартин Пенчев и Нансо Окоро с нови титли от държавното първенство

Нови титли от държавното първенство по ски бягане, което се провежда на Юндола, спечелиха Мартин Пенчев ("Узана 2007") и Нанси Окоро ("Александър Логистик").

Мартин Пенчев спечели първата титла от държавното първенство по ски бягане

Състезателят на Узана 2007, Мартин Пенчев (на снимката) спечели златния медал в първата дисциплина от Държавното първенство, което се провежда в Юндола и се организира от БФСки и СК "Атлас".

Български подиум на Балканската купа в Пигадия

Тотален триумф записаха българските ски бегачи във втория старт при мъжете от Балканската купа в Пигадия (Гър).

Българска победа в Балканската купа по ски бягане в Пигадия

Победител в първия състезателен ден на 10 км свободен стил е Мартин Пенчев от СКСБ Узана 2007 с време 27:24.7, а на 3-то място се класира Тодор Малчов от Банско с време 28:32.8.

Купа "Узана" събра най-добрите ски бегачи

За поредна година, в едноименнатата местност, Купа "Узана-2019" събра най-добрите ски бегачи.

Състезателите от националния отбор по ски бягане на подготовка в Ливиньо, Северна Италия

В Ливиньо, на 1816 метра надморска височина има отлично подготвени трасета за свободен и класически стил.

Българската федерация по ски и Национална Спортна Академия Ви канят на семинар за треньори по ски бягане

КОГА: 10-ти ноември, Събота от 10:00 часа

КЪДЕ: Национална Спортна Академия „Васил Левски”, София

КАКВО: Повишаване на професионалната квалификация на треньори по ски бягане

Окоро и Папарков са №1 в масовия старт за купа "Велинград"

Нанси Окоро ("Александър Логистик" №21) и Любомир Папарков (НСА - №4) са първи при жените и мъжете в масовия старт с ролкови ски, класически стил за купа "Велинград".

Чучуганов спечели първата титла от лятното държавно с ролкови ски

Йордан Чучуганов ("Александър Логистик") спечели златния медал от първата дисциплина на лятното държавно първенство по ролкови ски

Купа "Велинград-Белмекен-Сивен" със 119 участници

Купа "Велинград-Белмекен-Сивен" събра на Белмекен 119 участници в 22-ото състезание с ролкови кънки.

Цинзов и Чучуганов с титлата в отборния спринт

Националите, Веселин Цинзов и Йордан Чучуганов от "Александър Логистик" спечелиха днес титлата в отборния спринт, свободен стил.

Трето злато за Веселин Цинзов от държавното първенство

Трета поредна титла спечели Веселин Цинзов ("Александър логистик") от държавното първенство по ски бягане в Банско.

Окоро и Цинзов с по 2 титли от Държавното в Банско

Първите 2 дни от държавното първенство по ски бягане в Банско (19-22 март) донесоха титли за състезателите на „Александър Логистик“, Веселин Цинзов и Нансо Окоро (на снимката).

Цинзов с победа за Балканската купа в Банско

Най-добрият български ски бегач, Веселин Цинзов спечели старта на 10 км, класически стил от програмата на Балканската купа в Банско.