С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Кристиан Георгиев с първа титла от държавното по сноуборд

Световният шампион по алпийски сноуборд за младежи в паралелния слалом от Лахтал 2024, Кристиан Георгиев (Юлен) спечели днес и първата си национална титла при мъжете. Във финала на паралелния гигантски слалом в Банско той победи легендата в този спорт Радослав Янков (Амер Спортс). В битката за третото място Тервел Замфиров (Юлен) се наложи над Петър Гергьовски (Амер Спортс).

При жените първа е опитната Теодора Пенчева (Амер Спортс). Тя се наложи на финала над новата ни звезда Андреа Коцинова (Блейд). В малкия финал Аглика Георгиева победи Живка Узунова (Амер Спортс). Утре отново на писта №8 в Банско ще са финалите в паралелния слалом. Организатори на първенството са БФСки и „Юлен“ АД.

Пл. Вълков, пресаташе БФСКИ

Талантите ни в сноуборда са отбор на месец март

Младите ни звезди в сноуборда Тервел Замфиров, Кристиан Георгиев, Петър Гергьовски и Александър Кръшняк спечелиха 9 гласа от общо 25 на спортните редакции в анкетата на Пресклуб „България“ за март.

Българска федерация по ски отпразнува своя 100-годишен юбилей

Българската федерация по ски отпразнува подобаващо своя 100-годишен юбилей.

Перспективите пред България да бъде домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2028 г. бяха обсъдени на работна среща в президентската институция

България разполага с голям потенциал и отлични природни условия за организирането и провеждането на Зимни младежки олимпийски игри