С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Алберт Попов пренаписа тази вечер историята на българските алпийски ски. Асът ни избухна с победа на нощния слалом за Световната купа в Мадона ди Кампильо. В първия манш Попов бе осми, но със страхотен втори той за първи път в кариерата си се качи на най-високото място на стълбичката за СК. Втори на 44 стотни остана Лоик Меяр (Швейцария), а трети е Самуел Колега (Хърватия) на 0,46 сек.
С тази си победа Алберт вече е седми в класирането за малката Световна купа по слалом със `152 точки. Първи с 325 точки е Лойк Меяр (Швейцария), пред Хенрик Кристоферсен (Норвегия) с 315 и Клеман Ноел (Франция) с 240. В класирането за големия крисатлен глобус с 630 точки води Марко Одермат (Швейцария), а най-добрият ни алпиец е 21-ви със 152 точки.
Успехът на Алберт идва точно 45 години след първата и единствена българска победа в ските дело на Петър Попангелов на Световната купа в Ленгрис на 8 януари 1980 година.
Следващият старт на Попов е в Аделбоден, където на 11 януари е шестият за сезона слалом за Световната купа.
"Тази победа е всичко за което сме се подготвяли толкова дълго. Благодаря на моя тим, на родителите си и на федерацията по ски. Това е най-великото чувство което съм изпитвал на пистата. Във втория манш карах всичко или нищо. Толкова много години межгду моята победа и тази на Попангелов. Всичко е възможно. Искам да покажа на децата в България, че всичко е възможно", коментира щастливият Алберт Попов след успеха в Мадона ди Кампильо.
Първи лагер на сняг започнаха националът в алпийските ски Константин Стоилов и неговият треньор Антонио Ристевски
Националната спортна академия „Васил Левски“ отличи топ състезателите на Българската федерация по ски Алберт Попов, Радослав Янков, Тервел Замфиров и Владимир Зографски
Пореден успех в студентския спорт постигна днес световният шампион в алпийския сноуборд Тервел Замфиров.