С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Тервел Замфиров и сестра му Малена Замфирова от СК „Юлен“ спечелиха за първи път титлите в Паралелния гигантски слалом от Откритото държавно първенство на България по алпийски сноуборд за всички възрасти. Състезанието се провежда този уикенд в Банско и е част от календара на ФИС. Организатори са БФСки и „Юлен“ АД.
При жените стартираха 30 състезателки от 8 държави. В големия финал 15-годишната Малена Замфирова победи с четири години по-голямата от нея Адела Кечликова (Чехия). В малкия финал Сузуми Маеда (Япония) се наложи над Андреа Коцинова („Юлен“), която с това класиране завоюва среброто от държавното първенство, а бронзовият медал е за Биляна Замфирова („Юлен“).
При мъжете участие взеха 48 сноубордисти от 8 държави, като само Южна Корея беше представена от 12 състезатели.
В големия финал Тервел Замфиров победи Петър Гергьорвски (СК "Юлен"). В малкия финал Кристоф Минарик (Полша) надви Йонг-Хю Куон (Корея). Трети за държавното първенство е Кристиан Георгиев („Юлен“).
Държавното първенство продължава утре с надпреварата в дисциплината Паралелен слалом (ПСЛ).
Президентът на Българската федерация по ски (БФСки) Цеко Минев определи 2024/2025 като „сезон-мечта“ по време на церемонията по закриването на спортно-състезателната година, на която бяха наградени най-заслужилите в четирите направления – алпийски ски, сноуборд, ски-бягане и ски-скок – и техните треньори с парични премии на обща стойност над 120 хиляди лева.
Уникално признание от спортните журналисти в България получиха за успехите си новите ни звезди в сноуборда Тервел и Малена Замфирови и тяхният баща и треньор Анатолий.
На 12 април в Жири (Словения) се проведе Държавното първенство по ски скок.