С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Алберт Попов влезе във финалите на Световната купа

България ще има за първи път свой състезател във финалите на Световната купа по ски в Солдеу (Андора). Това стана възможно след като Алберт Попов спечели през сезона 95 точки в слалома и зае 21-о място в крайното класиране в дисциплината преди финалите. Така той ще стартира на 17 март заедно с още 25 от най-добрите в дисциплината и световния шампион при младежите. Световните финали се провеждат за първи път през 1993 година.
Днес, изровеното трасе в Кранска Гора стана причина Попов да не завърши първия манш в слалома за Световната купа, както това се случи и с още 23-а от участниците. Заради топлото време и дъжда, през последните дни в словенския курорт, пистата бе в ужасно състояние.
"Стартирах с 20-и номер, по трасето вече имаше доста дупки, пропадна. Времето не позволи теренът да стегне добре през нощта", обясни Алберт, след финала на 1 манш. -
"Направих една голяма грешка в началото, пистата ме прецака, но въпреки всичко продължих. Имах шансове, въпреки това да вляза в Топ 30. Но, долу, поредната дупка ме извади от трасето и не завърших", допълни той.
Камен Златков зае 35-о място в първия манш, като изостана само на 0,16 сек от влизане във втория. На 11 март, Попов и Йоан Тодоров ще стартират в Кранска Гора в гигантския слалом от финалите на Европейската купа. След това Попов заминава за Солдеу. Тодоров и Камен Златков пък ще участват на 12-и и в слалома от финалите на ЕК в Кранска Гора.

Пл. Вълков, пресаташе БФСки

Перспективите пред България да бъде домакин на Зимните младежки олимпийски игри през 2028 г. бяха обсъдени на работна среща в президентската институция

България разполага с голям потенциал и отлични природни условия за организирането и провеждането на Зимни младежки олимпийски игри