С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Младите български таланти в ски скока участваха във финалите на лятната верига за момичета и момчета в Руполдинг (Гер). На 45-метровата шанца стартираха 80 състезатели от 12 нации. До 13 г Божидара Бакова е 7-а, а Алек Фешев е 19-и. При 11-годишните Ива Карадимова е 11-а, а Данаил Павлович и Мартин Христов са съответно 28-и и 29-и. За младите ни таланти това бяха първите сериозни състезания. Техните треньори Димитър Митков и Георги Жарков са много доволни от показаното от тях.
Българската федерация по ски публикува графика за годишните опреснителни семинари и изпити за съдии в спортовете алпийски ски, ски бягане и сноуборд.
Кметът на София Васил Терзиев и председателят на Столичния общински съвет (СОС) Цветомир Петров връчиха отличието „Почетен гражданин на София“ на скиора Алберт Попов.
Талантливата Малена Замфирова триумфира в 10-тото зимно издание на наградата „Пьотр Нуровски“ на Европейските олимпийски комитети (ЕОК)!