С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Нови малчугани от 1. до 4. клас преминаха обучение в Пампорово по проекта „Научи се да караш ски“ на Българската федерация по ски, Министерството на младежта и спорта и Регионалните управления по образование, с подкрепата на телекомуникационната компания А1.
Учениците от Смолян и региона бяха обучавани от ски учители от домакините от „Пампорово“ АД. Четиридневното обучение завърши традиционно със състезание в гигантски слалом, а най-добрите получиха грамоти и подаръци от домакините.
Тази седмица в проекта „Научи се да караш ски“ бяха обучени също така деца в Банско, Боровец и на Витоша.
Общият брой ученици, обхванати в 16-ото издание на най-социално ориентираната инициатива на БФСки, е 2028. С тях преминалите през проекта през годините достигат 43 000.
И тази година финалният лагер за най-добрите участници от „Научи се да караш ски“ ще се проведе в Банско.
Президентът на Българската федерация по ски (БФСки) Цеко Минев определи 2024/2025 като „сезон-мечта“ по време на церемонията по закриването на спортно-състезателната година, на която бяха наградени най-заслужилите в четирите направления – алпийски ски, сноуборд, ски-бягане и ски-скок – и техните треньори с парични премии на обща стойност над 120 хиляди лева.
Уникално признание от спортните журналисти в България получиха за успехите си новите ни звезди в сноуборда Тервел и Малена Замфирови и тяхният баща и треньор Анатолий.
На 12 април в Жири (Словения) се проведе Държавното първенство по ски скок.