С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Радослав Янков, получи днес престижната награда „Сребърен сокол“ от „Пресклуб България“.

Националният треньор по сноуборд Георги Атанасов-Джоко получи днес приза на „Пресклуб България“ за треньор №1 на месец януари.

„Научи се да караш ски“ на Беклемето преключи със 188 обучени деца

Точно 188 деца от 1 до 4 клас завършиха своето обучение на Беклемето по ски и ски бягане в 15-ото издание на „Научи се да караш ски“.

Алберт Попов получи приза за „Спортист №1 на София“ за 2023 г

Попов заслужи признанието „Спортист №1 на София за 2023 г.“ с първия си подиум в Световната купа по алпийски ски при третото място на слалома в Палисейдс Тахо и с 15-ата позиция в крайното класиране за дисциплината през сезона.

243 745 лв. за деца в нужда събраха на благотворителна вечеря в Банско

На 10 февруари 2024 г. Visa България, Българската федерация по ски (БФСки) и Fibank (Първа инвестиционна банка) организираха специална гала вечеря, която обедини известни личности около кауза на Българската спортна федерация за деца и младежи в риск.

"Научи се да караш ски" стартира и на Витоша

15-ото издание на инициативата "Научи се да караш ски" стартира и на Витоша.

Трето място на сноуборд крос в Италия за Коцинова и Ерменков

Талантливите Андреа Коцинова и Ивайло Ерменков заеха трети места в състезанието по сноуборд крос за купата на Италия, проведено в Колере

Позитивен снежен контрол за Световната купа в Банско

Стартовете от Световната купа по ски на 10 и 11 февруари 2024 г бяха потвърдени от ФИС днес.

Нов силен резултат за Алберт Попов в Световната купа

Алберт Попов зае престижното 12-то място в слалома в Шладминг (Австрия), който е под номер 6 за Световната купа.

Петър Гергьовски спечели първото място на Европейската купа в Пампорово

Силното представяне на младите ни таланти в сноуборда на Европейската купа в Пампорово продължи и днес. Само 24 часа след като зае второ място в първия паралелен слалом Петър Гергьовски триумфира във финала на същата дисциплина днес.

Браво! Гергьовски втори, а Замфиров трети на Европейската купа в Пампорово

Отлично се представиха днес на първата Европейска купа за мъже и жени в Пампорово младите ни таланти в сноуборда. Петър Гергьовски завърши на второ място, а Тервел Замфиров е трети на паралелния слалом.

Топ 5 за Радо Янков и във втория паралелен слалом в Пампорово

Звездата на българския сноуборд Радослав Янков завърши на пето място във втория паралелния слалом от Световната купа по сноуборд в Пампорово.

Радо Янков избухна с подиум в Пампорово

Звездата на българския сноуборд Радослав Янков избухна тотално с трето място в първия паралелен слалом за Световната купа в Пампорово.

Президентът на БФСки: Щастлив съм, че сбъднахме мечтата на Радослав Янков

"Изключително съм щастлив, че сбъднахме мечтата на единствения българин носител на Световната купа на ФИС – Радослав Янков, а именно в Пампорово да проведем за първи път стартове за Световната купа по сноуборд,"

Радо Янков стартира с №13 на Световната купа в Пампорово

Радослав Янков изтегли №13 за първия паралелен слалом за Световната купа в Пампорово.

Стартира 15-то издание на „Научи се да караш ски“

Стартира 15-то издание „Научи се да караш ски“. Това е най-социално насочения проект на Българската федерация по ски, Министерството на младежта и спорта и Регионалните управления по образование с подкрепата на телекомът - А1.

Естер Ледецка с първи тренировки в Пампорово

Трикратната олимпийска шампионка Естер Ледецка направи първи тренировки в Пампорово.

Калин Златков спечели слалома в Австрия

Победа в слалома за ФИС в Тиерзее (Австрия) постигна днес националът в алпийските ски Калин Златков.

Писта „Стената“ в Пампорово е готова за Световната купа

Писта „Стената“, на която ще се проведат двата старта за Световната купа по сноуборд за мъже и жени на Пампорово (20-21 януари), е готова на 100%.

Владимир Зографски избухна на квалификацията в Полша.

Владимир Зографски прелетя с осми резултат в квалификацията преди днешния старт от Световната купа в полския зимен център Шчирк.

Радо Янков загря за Световната купа в Пампорово с осмо място в Бад Гащайн

Радослав Янков зае осмо място в старта за Световната купа по паралелен слалом в Бад Гащайн (Ав).

10 сноубордисти ще представят България на Световната купа в Пампорово.

България ще бъде представена от 10 състезатели в стартовете на паралелен слалом от Световната купа в Пампорово

Трикратната олимпийска шампионка Естер Ледецка идва за Световната купа в Пампорово

Трикратната олимпийска шампионка Естер Ледецка ще участва в стартовете от Световната купа в Пампорово

Призови класирания за ФИС на Константин Стоилов

Две трети места в стартове за ФИС в Австрия постигна националът Константин Стоилов.

Топ 15 за Алберт и в първия слалом за 2024-та година

Алберт Попов завърши на 15-о място в първия слалома за 2024 г от Световната купа, който се проведе в Аделбоден (Швейцария)

Алберт Попов е Спортист номер 4 на България за 2023 година

Най-добрият български скиор Алберт Попов получи приза за Спортист номер 4 на България за 2023 г.

БФСки проведе спортно-методически семинар в Банско

Българската федерация по ски съвместно със сдружение БПСИ проведе двудневен спортно-методически семинар в Банско.

Калин Златков с две победи в слалом за ФИС в Банско

Националът Калин Златков (Юлен) спечели и двата слалома за Купа „Юлен“

Младите ни сноубордисти се подготвят в Банско

Най-добрите млади български сноубордисти провеждат интензивни тренировки на Банско.

Алберт Попов е „Спортист на София“ за годината

Скиорът-алпиец е първият носител на званието в дебютното издание на
анкетата.

БФСки организира треньорски семинар по ски алпийски дисциплини

Българска федерация по ски, съвместно със Сдружение "Български професионални ски инструктори" организира спортно-методически семинар по актуални проблеми в алпийските дисциплини. Семинарът ще се проведе в Банско  на 27-28.12.2023г.

Зографски вече е 18-ти за Световната купа

Владимир Зографски вече заема 18-то място в генералното класиране за Световната купа по ски скок след първите 4 старта.

Влади Зографски е в топ 15 на Световната купа в Лилехамер

Силните изяви на Владимир Зографски в Световната купа по ски продължават.

Влади Зографски се цели в топ 5 за Световната купа

Владимир Зографски заяви във видеообръщение до медиите днес по време на пресконференцията, че целта му за новия сезон е място в топ 5 на Световната купа.

Анина Цурбриген ще се състезава за България

Младата състезателка в алпийските ски Анина Цурбриген ще кара за България от този сезон, съобщи по време на пресконференцията Георги Бобев, заместник-председател на Българската федерация по ски.

Алберт Попов: Искам да зарадвам всички българи, Радослав Янков: Нямам търпение за стартовете пред родна публика

Най-добрият български алпиец Алберт Попов разкри по време на пресконференцията на БФСки днес големите си очаквания за предстоящия сезон.

Цеко Минев: Този сезон ще е много специален за федерацията

"Предстои ни много специален сезон. През 2024-а ще отбележим 100 години от основаването на Българската федерация по ски. Един век български ски не е малко. Това показва устойчивост, развива се и има голям потенциал. За първи път в историята България ще бъде домакин на два старта от Световната купа - в Пампорово в алпийския сноуборд и в Банско в алпийските ски.

Зографски със 17-то място на голямата шанца в Рука

Владимир Зографски зае 17-то място във втория старт за Световната купа за новия сезон на голямата шанца в Рука (Финл).

Алберт Попов продължава с тренировките в Кабдалис

Най-добрият български алпиец Алберт Попов продължава тренировките в шведския курорт Кабдалис. Попов и неговият екип са там вече втора седмица.

Даниел Пешков и Калина Недялкова с по 2 титли от държавното с ролкови ски

Даниел Пешков (Банско) и Калина Недялкова (Александър Логистик) спечелиха до момента по две титли от лятното държавно по ски бягане с ролкови ски.

Историческо! Владимир Зографски спечели веригата Гран при.

Владимир Зографски спечели лятната верига Гран при, като стана първият българин, достигнал до първото място в крайното класиране.

Владимир Зографски с нов подиум за Гран при

Владимир Зографски избухна с пореден подиум във веригата Гран при

Пешков и Димитрова спечелиха масовия старт за Купа „Рол ски“ в Сапарева баня

Даниел Пешков и Валентина Димитрова спечелиха масовия старт на 10 км (свободен стил) при мъжете и жените от втория ден на Купа „Рол ски“ в Сапарева баня.

Калина Недялкова спечели първия старт за Купа „Рол ски“ в Сапарева баня

Националката Калина Недялкова спечели първия старт при жените от Купа „Рол ски“ в Сапарева баня.

Владимир Зографски с трета победа във веригата Гран при

Владимир Зографски продължи и днес доминацията си в лятната верига Гран При по ски-скок.

Влади Зографски удържа първото място във веригата Гран при

Най-добрият ни ски скачач, Владимир Зографски, днес завърши шести в поредния старт от лятната верига Гран При

78 състезатели стартираха в първото издание на Купа „София“ – ролери

Първото издание на Купа „София“ с ролери събра днес в Южния парк на столицата 78 състезатели от всички възрастови групи и от 6 клуба.

10 дни до старта на надпреварата с ролкови ски в София

Точно 10 дни остават до старта на атрактивната надпревара с ролкови ски – Купа „София“