С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

При голям интерес Българска федерация по ски, Столична община и Фондация „София – европейска столица на спорта“ откриха днес фотоизложбата „100 години ски спорт в България“.

БФСки организира за първи тренировъчен лагер по сноуборд на ФИС в България

Българската федерация по ски организира за първи път тренировъчен лагер под егидата на ФИС по алпийски сноуборд.

Завърши финалният лагер на „Научи се да караш ски“

С много емоции, нови умения в ските и нови приятелства завърши финалният лагер от 15-то издание на проекта „Научи се да караш ски“.

Кристиан Георгиев взе титлата и в паралелния слалом

Кристиан Георгиев (Юлен) взе златото и в паралелния слалом

Кристиан Георгиев с първа титла от държавното по сноуборд

Кристиан Георгиев (Юлен) спечели днес и първата си национална титла при мъжете

Стоилов и Бертани са шампиони на България в гигантския слалом

Константин Стоилов и Луиза Бертани от тима на „Витоша ски“ са шампиони на България в гигантския слалом.

Стартира лагерът на финалистите от „Научи се да караш ски“

Днес в Банско стартира финалният лагер от 15-то издание на проекта „Научи се да караш ски“.

Калин Златков и Анина Цурбриген с по 2 победи на слаломите в Банско

Националите Калин Златков и Анина Цурбриген записаха две победи днес в слаломите на ФИС в Банско.

Калин Златков на 10 стотни от подиума в Парнасос

Само 10 стотни не стигнаха на Калин Златков за втори пореден подиум на слалом в Парнасос.

Калин Златков втори в слалома в Парнасос пред куп звезди

Калин Златков зае престижното второ място в слалома от гръцкото национално първенство в Парнасос (Гър)

Андрей Самарджийски взе награда за постижение №1 на Kids trophy

Андрей Самарджийски взе специалната награда – "Принц на състезанието" за най-добро постижение от двата дни на надпреварата Kids Trophy

Купа „Радо Янков“ събра над 70 деца в Пампорово

Поредното състезание, организирано от най-успешния ни сноубордист Радослав Янков, събра на Пампорово над 70 деца.

Победа и второ място за младите ни таланти в Австрия

Победа и второ място постигнаха младите български таланти на Kidstrophy в Австрия.

Приключи държавното по ски за момчета и момичета в Банско

дисциплината слалом днес в Банско приключи държавното първенство по ски за момичета и момчета до 14 и 16 години.

Злато за Кристиан от световното, Тервел е втори, а Петър трети

Тоталният триумф на сноубордистите ни на младежкото световно в Лахтал (Ав) продължи и днес.

Сноубордистите ни със страхотен успех на световното за младежи

В Лахтал (Ав) Тервел Замфиров спечели квалификацията в паралелния гигантски слалом и даде заявка да повтори титлата си от Банско 2023

„Научи се да караш ски“ с много емоции на Витоша и Пампорово

С много положителни емоции на Витоша и в Пампорово приключи поредната седмица от проекта „Научи се да караш ски“.

Радо с голям финал за Европейската купа в Санкт Мориц

Асът ни в сноуборда Радослав Янков кара в големия финал на паралелния слалом от финалите на Европейската купа в Санкт Мориц (Швейц).

Президентът на БФСки връчи в Заалбах кристалния глобус в слалома на Мануел Фелер

Президентът на Българската федерация по ски и член на Съвета на Международната ски и сноуборд федерация Цеко Минев бе удостоен с голямата чест да връчи от името на ФИС малкия кристален глобус в слалома на Мануел Фелер (Ав)

Марио Матиканов спечели и четирите титли от Държавното първенство по ски бягане на Белмекен

Марио Матиканов от Александър Логистик спечели всичките 4 дисциплини при мъжете от Държавното първенство по ски бягане

„Научи се да карш ски“ продължава в Банско

Втората седмица от 15-ото издание на проекта „Научи се да караш ски“ в Банско завърши успешно днес.

Медалисти от Държавното първенство по слоупстайл/биг еър

Държавното първенство по слоупстайл/биг еър се проведе на 11-12 март в Пампорово. Организатори на шампионата, който се проведе във Фън парка бяха БФСки и „Пампорово“ АД.

„Научи се да караш ски“ започна и в Пампорово

Първите 100 деца завършиха обучението си в Пампорово в програмата „Научи се да караш ски“

Радослав Янков завърши на осмо място за Световната купа в паралелния слалом

Радослав Янков завърши осми в крайното класиране на паралелен слалом за Световната купа за сезон 2023/24

Над 80 млади таланти участваха в гигантския слалом за в купа „Пампорово“

Повече от 80 млади таланти в ските участваха в гигантския слалом за купа „Пампорово“

"Научи се да караш ски“ стартира и в Банско

Програмата "Научи се да караш ски" стартира и в Банско, като първата седмица от 15-ото издание на инициативата приключи днес с атрактивно състезание.

Калин Златков с втора победа за 5 дни

Втора победа в силен слалом от календара на ФИС постигна националът ни в алпийските ски Калин Златков.

Алберт Попов вече е финалист в слалома за Световната купа

Алберт Попов вече е финалист в слалома за Световната купа след отмяната на последния слалом в Кранска гора.

Калин Златков с четвърти подиум на слалом за ФИС

Калин Златков постигна нов силен резултат на слалом от календара на ФИС.

Калин Златков с нов подиум в слалом на ФИС

Поредно класиране в топ 3 на слалом на ФИС постигна днес Калин Златков.

Калин Златков с победа на слалома за ФИС в Берхтесгаден

Калин Златков спечели убедително силния слалом от календара на ФИС в Берхтесгаден (Гер).

Първо и второ място за ски бегачите ни на Балканската купа в Словения

Силно се представиха националите ни по ски бягане в стартовете за Балканската купа в Равна Гора (Слвн).

Златков и Стоилов с подиуми на слаломите в Германия и Австрия

Силен ден имаха днес в стартовете за ФИС националите в алпийските ски, Калин Златков и Константин Стоилов.

ФИС с отлична оценка за детските стартове по ски за Купа „Капи“

Най-голямото международно състезание по ски за деца в България – купа „Капи“ събра в Банско 200 таланти от рекордните за този ранг надпревари 12 държави. Организатори на събитието бяха „Юлен“ АД и БФСки.

Купа „Пампорово“ събра за 2 слалома талантите в ските до 16 г

Купа „Пампорово“ събра за два слалома младите ни таланти в ските до 14 и до 16 години.

БФСки проведе днес общо събрание

Българската федерация по ски проведе днес общо събрание във връзка с изискване в програмата за финансиране на спортните клубове на Министерството на младежта и спорта.

Алберт Попов е 14-ти на слалома за Световната купа в Палисейдс/Тахо

Ново силно представяне в Световната купа направи днес Алберт Попов.

15-то място за Радо Янков във втория ПГС в Криница

Радослав Янков завърши на 15-о място във втория паралелен гигантски слалом в Криница (Полша).

Радо Янков с ново класиране в топ 8 на Световната купа

Радослав Янков зае осмо място в паралелния гигантски слалом от световната купа по сноуборд в Криница-Здруй (Полша).

Започна държавно първенство по ски бягане в Куртово

Държавното първенство по ски бягане (U12-U16) в Куртово стартира днес с дисциплината спринт.

Радо Янков с престижна награда от „Пресклуб България“

Радослав Янков, получи днес престижната награда „Сребърен сокол“ от „Пресклуб България“.

Георги Атанасов е треньор №1 на България за месец януари

Националният треньор по сноуборд Георги Атанасов-Джоко получи днес приза на „Пресклуб България“ за треньор №1 на месец януари.

„Научи се да караш ски“ на Беклемето преключи със 188 обучени деца

Точно 188 деца от 1 до 4 клас завършиха своето обучение на Беклемето по ски и ски бягане в 15-ото издание на „Научи се да караш ски“.

Алберт Попов получи приза за „Спортист №1 на София“ за 2023 г

Попов заслужи признанието „Спортист №1 на София за 2023 г.“ с първия си подиум в Световната купа по алпийски ски при третото място на слалома в Палисейдс Тахо и с 15-ата позиция в крайното класиране за дисциплината през сезона.

243 745 лв. за деца в нужда събраха на благотворителна вечеря в Банско

На 10 февруари 2024 г. Visa България, Българската федерация по ски (БФСки) и Fibank (Първа инвестиционна банка) организираха специална гала вечеря, която обедини известни личности около кауза на Българската спортна федерация за деца и младежи в риск.

"Научи се да караш ски" стартира и на Витоша

15-ото издание на инициативата "Научи се да караш ски" стартира и на Витоша.

Трето място на сноуборд крос в Италия за Коцинова и Ерменков

Талантливите Андреа Коцинова и Ивайло Ерменков заеха трети места в състезанието по сноуборд крос за купата на Италия, проведено в Колере

Позитивен снежен контрол за Световната купа в Банско

Стартовете от Световната купа по ски на 10 и 11 февруари 2024 г бяха потвърдени от ФИС днес.