С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Българска федерация ски уважи със свой тим първия мемориал в памет на известния словенски алпиец и главен треньор на българските национали Драго Грубелник. На състезанието по гигантски слалом на осветление в Кранска Гора (Слвн) федерацията ни бе представена от отбор воден от директора на алпийците Иван Каневчев. В състава който стартира бяха още националите Йоан Тодоров, Камен Златков и Радослав Дурев, както и Бостян Божич (треньор на "А" отбора), Ангел Пумпалов (треньор на "А" отбора) и Калин Нешев от СК "Витоша ски". Гости на мемориалът бяха Димитър Христов (треньор на "А" отбора), който все още се възстановява от катастрофата на 17 ноември 2015-а в резултат на която Грубелник загина, а също така и националката при жените Михаела Кехайова. Словения бе представена от звездите си Тина Мазе, Юре Козир, Митя Валенчич, Митя Драгшич, Митя Кунц, Бернард Вайджич, Матиас Връховник, Уршка Хроват, Аленка Довжан и Рене Млекуж. Всеки един от участвалите в мемориала дари по 15 евро за семейството на Грубелник. На търг бяха продадени състезателните гащеризони на Тина Мазе и Линдзи Вон, като началната им цена бе 1500 евро. Парите от тях също бяха дарени на семейството на алпиеца. Състезането завърши с голям концерт на който присъстваха още няколко стотин зрители и обещание мемориала в памет на Драго Грубелник да се провежда всяка година.
на снимката: Българският тим в Кранска Гора заедно с малкия Макс, син на Драго Грубелник
Пламен Вълков, пресаташе на БФСки
Състезателите от Б-националният отбор по ски скок, както и деца от ски клуб ”Бояна тийм”, взеха участие в състезание организирано от ски клуба в Жири (Словения).
Състезателката по ски бягане Дарина Богданова продължава успешното си развитие в спорта с участия и медали от международни състезания на Спешъл Олимпикс.
Ски курорт №1 в България - Банско ще бъде домакин на два паралелни гигантски слалома от Световна купа по алпийски сноуборд и през новия сезон. Според предварителния календар на ФИС стартовете под Тодорка ще са на 16 и 17 януари 2027 година.