С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се
Първа победа за сезона постигна днес Камен Златков. Националът ни в алпийските ски спечели слалома от календара на ФИС в Тесидо (Ит). Камен остави втория Матиас Итен (Швейц) на 0,51 сек. Трети на 0,59 сек е Хуан Дел Кампо (Исп). За успеха си днес националът ни взима и 20,00 нак.т., които са и най-добрите му през сезона.
Подиумът е трети за Златков от първи март до днес, което показва, че се намира в много добра спортна форма. На 1 и 5 март Камен завърши втори в други два слалома в Италия от календара на ФИС.
Състезателите от Б-националният отбор по ски скок, както и деца от ски клуб ”Бояна тийм”, взеха участие в състезание организирано от ски клуба в Жири (Словения).
Състезателката по ски бягане Дарина Богданова продължава успешното си развитие в спорта с участия и медали от международни състезания на Спешъл Олимпикс.
Ски курорт №1 в България - Банско ще бъде домакин на два паралелни гигантски слалома от Световна купа по алпийски сноуборд и през новия сезон. Според предварителния календар на ФИС стартовете под Тодорка ще са на 16 и 17 януари 2027 година.