С използването на сайта Вие приемате, че използваме "бисквитки" за подобряване и персонализиране на съдържанието, както и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. Съгласявам се

Световна купа по сноуборд се завръща в Банско

Водещият български зимен курорт Банско ще е домакин за трети път на стартове от Световната купа по сноуборд.

По време на конгреса на ФИС в Милано бе утвърден календарът за СК за сезон 2022/23. В него Банско взема стартове в паралелните дисциплини на 21 и 22 януари 2023 г. Това ще е третият път в който най-добрите сноубордисти ще мерят сили под Тодорка. През 2017-а и 2018-а курортът прие Световната купа. Тогава феновете видяха победата на Радослав Янков (ПГС на 3 февруари 2017), както и второто му място в същата дисциплина 2 дни по-късно. През 2018-а освен в паралелните дисциплини Банско прие и стартовете по сноубордкрос. През 2018-а състезанията се проведоха точно преди Зимната олимпиада в ПьонгЧанг. В тях победа на паралелен гигантски слалом взе Естер Ледецка, която 2 седмици по-късно триумфира със златото в дисциплината на Олимпиадата, а и след това в супергигантския слалом в алпийските ски.

Очакванията сега са трибуната на финала на пистата на „Бъндеришка поляна“ да се напълни до краен предел, заради участието на звездата ни Радослав Янков и младите ни таланти начело с Тервел Замфиров, който тази година спечели бронз в паралелния слалом от световното за младежи във Валмаленко (Ит).

Пл. Вълков, пресаташе БФСКИ

БФСки награди най-успешните състезатели и треньори с премии за 120 000 лева

Президентът на Българската федерация по ски (БФСки) Цеко Минев определи 2024/2025 като „сезон-мечта“ по време на церемонията по закриването на спортно-състезателната година, на която бяха наградени най-заслужилите в четирите направления – алпийски ски, сноуборд, ски-бягане и ски-скок – и техните треньори с парични премии на обща стойност над 120 хиляди лева.

Тервел, Малена и Анатолий Замфирови с уникално признание от журналистите

Уникално признание от спортните журналисти в България получиха за успехите си новите ни звезди в сноуборда Тервел и Малена Замфирови и тяхният баща и треньор Анатолий.

Държавно първенство по ски скок в Жири, Словения

На 12 април в Жири (Словения) се проведе Държавното първенство по ски скок.

генерални спонсори
партньори